TOKAT ESNAFINDAN AHİLİĞE YAKIŞAN GİRİŞİM

Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanlığı ve Pazarcılar Derneği işbirliğinde ‘Çarşı Pazar İndirim Günleri 2’ ve 0-15 yaş arası çocuklar için Askıda Giysi kampanyası hazırlandı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle işleri durma noktasına gelen esnafın alışverişini hareketlendirmek ve Tokatlılara uygun fiyatlı ürün sunabilmek için Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban […]

 TOKAT ESNAFINDAN AHİLİĞE YAKIŞAN GİRİŞİM

18.07.2020 - 12:08

Güncelleme : 18.07.2020 - 12:14

Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanlığı ve Pazarcılar Derneği işbirliğinde ‘Çarşı Pazar İndirim Günleri 2’ ve 0-15 yaş arası çocuklar için Askıda Giysi kampanyası hazırlandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle işleri durma noktasına gelen esnafın alışverişini hareketlendirmek ve Tokatlılara uygun fiyatlı ürün sunabilmek için Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya ve Pazarcılar Derneği Başkanı Kadir Bozdemir, Çarşı Pazar İndirimi 2 günlerini başlattı.

Çarşı Pazar İndirimi 2 günlerinin 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü itibariyle başlayacağını belirten Bakkallar Odası Başkanı Şaban Kaya, tüm Tokatlılardan indirim günlerine duyarlı olmalarını istedi.

VATANDAŞ GERÇEK İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ YAPACAK

Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, yaptığı basın açıklamasında “Çarşı Pazar İndirim Günleri 2” ve “Askıda Giysi” kampanyasıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Başkan Kaya makam odasında yaptığı açıklamada Tokatlı vatandaşlar ve esnaf için harekete geçtiklerini, bu kapsamda kampanyalar hazırladıklarını söyledi.

Vatandaşların kampanya ile gerçek indirimli alışveriş yapabileceğini belirten Kaya, “Tokat Bakkallar ve Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası ve Tokat Pazarcılar Derneği ile birlikte Çarşı Pazar İndirimi 2 günlerine hazırlanmış bulunuyoruz. Pandemi sürecinde esnafımız ve halkımız bu konuda rahatsızlık yaşadı, gelirlerinde bulundukları konum itibariyle bütçesel olarak konum itibariyle ister istemez bir deformasyona uğradı. Biz de bunu hem esnafımıza hem de halkımıza daha uygun bir şekilde nasıl sunacağımızı düşündük. Özellikle Yeraltı Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, Meydan yeni yoldaki deforme olan esnafımızı biraz hareketlendirmek, çeşitlerini sunabilmesi, Tokatlıya da daha uygun bir şekilde kendimizi izah etmek için çalışıyoruz. Bugün AVM’lerde yoğunluk olabiliyor, salgının yayılma riski yüksek ama bizim alanımız daha geniş ve sağlıklı. Bunu uygun bir şekilde alışverişe çevirmeye çalıştık. Tokat Anadolu’nun mayası. Tokat’ın mayası da Tokat esnafı. Çok şükür Tokat hiç istila görmemiş ama zengin bir kültürü esnafında halkında yaşayan ender illerden birisiyiz. Bu pandemi sürecinde her yerde sıkıntılar oldu, bizim üyelerimiz kirasını ödeyemedi ama kapısına gelen esnafı veya vatandaşı kesinlikle geri çevirmedi. Bu arada zimem hayırlarında da bulunduk. Esnafımız bu konuda da kendi veresiyelerini sildi, apartmanlarındaki insanlara poşetlerce gıda yardımları götürdü. Çok şükür güzel bir algı odu, biz Türkiye’nin mayasıyız, örnek bir iliz. Ahilik kültürü ciddi manada ilimizde yaşanıyor, biz istiyoruz ki Ahilik kutlamalarının da Türkiye genelinde burada örnek olmasını istiyoruz, çalışmalarımızda o konuda. Ahiliğin ne olduğunu en iyi lanse eden Türkiye’deki ender illerden bir tanesiyiz. Tuhafiyecimiz, gıdacımız, galericimiz, pazarcımız bu süreçte biz tamamen içinde olduğumuz için emin olun kendi kirasını ödeyemezken, komşusunun ihtiyacını gören çok esnafımız oldu.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın